Sandecja o klasę lepsza od rywali z Prudnika

Rafał Kamieński
Sandecja była o klasę lepsza, ale pogromu nie było
Sandecja była o klasę lepsza, ale pogromu nie było Rafał Kamieński
Juniorzy młodsi zagrają w półfinale mistrzostw Polski. Młodzi piłkarze prowadzeni przez Janusza Świerada pokonali w ćwierćfinałowym dwumeczu Spartę Prudnik i już w poniedziałek zagrają pierwszy mecz w Łodzi z tamtejszym UKS SMS Łódź. W meczu rewanżowym toczonym w trudnych warunkach na głównej płycie przy ul. Kilińskiego juniorzy pokonali mistrzów województwa opolskiego 3:1.

Pokonali na luzie, bo w pierwszej połowie rywale tylko raz groźnie skontrowali, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Jacenika. Tymczasem podopieczni Janusza Świerada raz po raz bardzo groźnie atakowali. Grali z polotem, byli lepsi technicznie i taktycznie od rywali, ale razili nieskutecznością. O pechu może mówić Fabian Fałowski, który z taką samą łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich, jak je marnował. Wynik jednak otworzył. Po bramce dołożyli jeszcze Zawiślan z Szeligą.

Spartę stać było tylko na jednego gola. Na samym początku drugiej połowy Sandecja na zbyt wiele pozwoliła rywalom i Cieśla uderzał już do pustej bramki.
Przed meczem wiceprezes Małopolskiego ZPN Jerzy Kowalski wręczył Sandecji puchar za zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Na Sandecję czeka już UKS SMS Łódź, który wyeliminował Lidera Włocławek (2:2 i 3:0). Pierwszy mecz w Łodzi w poniedziałek (28 czerwca), rewanż w Nowym Sączu 1 lipca.

Sandecja Nowy Sącz - Sparta Prudnik 3:1 (2:0).
Bramki: Fałowski 17, Zawiślan 26, Szeliga 74 - Cieśla 46.
Sędziował: Jarzębak (Bytom). Widzów 300.
Sandecja: Jacenik - Baran, Młynarczyk, Kulpa, Słaby - Leśniak, Wilk (70 Smaga), Zawiślan, Szeliga - Szczepański, Fałowski (65 Lupa).
Sparta: Dudek - Cieśla, Dziwisz, Leśniowski, Masternak - Olszewski, Piwowarczyk, Rusnak, Serafin - Szotek, Zalewski oraz Płóciennik, Ryguc, Szymański.