Sensacyjne srebro dla Oskara Michałka

Rafał Kamieński
Teraz Michałek przygotowuje się do mistrzostw Polski
Teraz Michałek przygotowuje się do mistrzostw Polski fot. STT Fakro
Oskar Michałek reprezentujący STT Fakro Nowy Sącz został drużynowym wicemistrzem Europy w tenisie w kategorii wiekowej do lat 14. Polacy w finale Summer Cups Final (Copa del Sol) ulegli tylko zespołowi francuskiemu. Mistrzostwa Europy 14-latków odbywały się w Magalluf na Majorce. Bardzo udanie kontynuuje więc swoją karierę sportową jeden z najlepszych młodych tenisistów w Polsce .

Najpierw na początku sezonu letniego awansował na 31. miejsce w rankingu Europejskiej Federacji Tenisowej do lat 14. Było to możliwe po kilku spektakularnych zwycięstwach w turniejach ETA w Polsce, Czechach i Francji.

- Jednak naszemu zawodnikowi było mało i wspaniale zaprezentował się w drużynowych mistrzostwach Europy wraz z kolegami Phillipem Greskiem i Kamilem Majchrzakiem - mówi Piotr Mróz z Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro. - Nasi reprezentanci najpierw wygrali drużynowy turniej eliminacyjny, pokonując kolejno Maltę, Białoruś i faworyzowaną Wielką Brytanię.

W wielkim finale spisywali się od pierwszego meczu tak, jakby byli faworytami. W pierwszym pojedynku odprawili Danię. W półfinale zwyciężyli Rosję. - Francja była już za mocna, zresztą wyniki mówią same za siebie - relacjonuje Oskar Michałek. - Nie urwaliśmy Francuzom nawet seta.

Wynik na Majorce należy jednak uznać za sensacyjny. Nikt w Polskim Związku Tenisowym nie pamięta, aby młodzi polscy tenisiści zdobyli tytuł wicemistrzów Europy. Dzięki znakomitemu występowi Michałek awansował w rankingu ETA na 13. miejsce. Finał: Francja - Polska 3:0. Johan Sebastien Tatlot - Kamil Majchrzak 6:3, 6:1; Quentin Halys - Phillip Gresk 6:0, 6:2; Halys/Babtiste Daubigney - Oskar Michałek/ Kamil Majchrzak 6:1, 6:3.