Siatkówka – Młoda Liga. Porażka starosądeczanek

Jerzy Cebula
Przed czwartą kolejką spotkań Młodej Ligi zespół Polski Cukier Muszynianka, a pod tą nazwą występuje Poprad Stary Sącz, siatkarki z grodu Św. Kingi zajmowały pierwsze miejsce w B grupie. Porażka w meczu z Impelem spowodowała, że starosądeczanki oddały fotel lidera.

Polski Cukier Muszynianka – Impel Gwardia Wrocław 0-3 (16-25, 13-25, 23-25)
Sędziowali: Piotr Lenart i Benedykt Cieślik.
Polski Cukier: Dudar, Szwala, Lechowicz, Wańczyk, Csorich, Tokarczyk, Pasiut – libero, P. Gomułka, Konieczny, Szczygieł.
Impel: Soszek, Wawryków, Sochacka, Kołodziejczak, Cembrzyńska, Kwiatkowska, Stasiak – libero Bałkiewicz, Czapla, Lupa, Błaszczyk.
Przez dwa sety zawodniczki ze Starego Sącza nie potrafiły nawiązać walki z rywalkami. Wrocławianki grały szybko, zdecydowanie i skutecznie. Dopiero w trzeciej części meczu podopieczne Janusza Pasiuta i Jakuba Kalicieckiego pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Pod koniec seta starosądeczanki prowadziły 19-17 i wydawało się, że jest szansa na wygranie. Niestety zespół gości szybko odrobił straty. Przy stanie 22-22 zaatakowała Wańczyk, ale została zablokowana. Tę niewielką przewagę Impel zdołał utrzymać wygrywając mecz bez startu seta.