Siatkówka OrlenLiga. Muszynianiki zwyciężają Impel

Jerzy Cebula
Po znakomitym początku i prowadzeniu w lidze przez zespół z Muszyny fachowcy twierdzili, że dopiero mecze z czołówką dadzą odpowiedź, w jakim miejscu są mineralne. Pierwszą potyczkę z Chemikiem drużyna znad Popradu przegrała, ale Impel w Muszynie padł.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:1 (18:25, 25:18, 26:24, 25:21)
Sędziowali: Rafał Pośpiech i Janusz Cyran.
MVP: Katie Carter

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenković, Sosnowska, Maj-Erwardt (libero), Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Hatala
Impel Wrocław: Ptak, Kąkolewska, Futura, Hanke, Topić, Kaczor, Sawicka (libero), Mroczkowska, Kwiatkowska, Gryka

Spotkanie rozpoczęło się od festiwalu nieudanych zagrywek, którymi siatkarki obu zespłów próbowały się zaskoczyć, dlatego na tablicy najczęściej widniał remis. Dopiero od stanu 10-10 drużyna z Muszyny „stanęła”, a rywalki błyskawicznie po atakach Kąkolewskiej, Kaczor i Topić wypracowały kilkupunktową przewagę wygrywając pierwszego seta. Druga część meczu to popisowa gra gospodyń spotkania. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 6-1 trener Impel wziął czas.

Niewiele to dało, bo rozpędzone muszynianki nie dały się już ograć, a po kiwce Różyckiej było już 21-14. Wygrana drugiego seta dodała wiary siatkarkom z Muszyny, które w trzeciej ii czwartej partii podjęły walkę. Na siatce ostre boje z Kaczor, Kąkolewską i Mroczkowską toczyły Carter, Wojcieska, która pod nieobecność Plchotovej wzięła ciężar gry na środku na siebie i Różycka. Czwartego seta i mecz mocnym atakiem zakończyła Carter.