Sokół Słopnice powalczył z liderem, pewna wygrana Limanovii [Terminarz 4. liga, Liga Okręgowa, A i B Klasa]

Remigiusz Szurek
Piłkarze Limanovii pewnie sięgnęli po trzy punkty w starciu z Metalem
Piłkarze Limanovii pewnie sięgnęli po trzy punkty w starciu z Metalem KS Metal Gawro Tarnów Facebook
Dwóch przedstawicieli powiatu limanowskiego: MKS Limanovia oraz Sokół Słopnice w minionej kolejce czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej schodziło z boiska w odmiennych nastrojach.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka rozprawili się w Tarnowie z tamtejszym Metalem triumfując aż 4:1. Przyjezdni, obecny wicelider tabeli, zadali ciosy miejscowym tuż przed przerwą. W 42 minucie gola zdobył Kamil Palacz, a dwie minuty później prowadzenie MKS podwyższył Paweł Pławecki. Gospodarze odpowiedzieli w 56. minucie i przed długi czas nie było pewne czy goście odniosą swoje siedemnaste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Dopiero w ostatnich minutach meczu po dwóch bramkach (w 84. min trafił Kamil Palacz, zaś 90. Jakub Wojtaszek) limanowianie przypieczętowali swoją zasłużoną wygraną.

Swój czternasty mecz w bieżącej kampanii przegrał za to Sokół. Podopieczni trenera Dawida Sudera wiosną odnieśli już pięć zwycięstw (jesienią ogółem były to raptem dwie wygrane) i mimo iż nie mają już większych szans na pozostanie w gronie czwartoligowców (w tym sezonie przez reorganizację rozgrywek do piątej ligi spada aż dziesięć drużyn) starają się prezentować jak najlepiej w każdym ze spotkań. Tym razem mieli jednak rywala z najwyższej półki. Rezerwy Bruk Bet Termalicy Nieciecza na 26 kolejek przegrały tylko raz, z Wierchami Rabką Zdrój 1:3 i w takim samym stosunku pokonały słopniczan.

Program 28. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Sokół Słopnice - Dunajec Zakliczyn, 11; Radłovia Radłów - Skalnik Kamionka Wielka, 15; Kolejarz Stróże - Poprad Muszyna, 16; Tarnovia Tarnów - Wolania Wola Rzędzińska, 18; Limanovia Limanowa - Bocheński KS, 16.30; Okocimski KS Brzesko - Wierchy Rabka Zdrój, 11; Glinik Gorlice - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 17.

Niedziela. Jarmuta Szczawnica - Lubań Maniowy, 14; Watra Białka Tatrzańska - Metal Tarnów, 16.

W limanowsko-podhalańskiej Lidze Okręgowej liderem są piłkarze Orkana Szczyrzyc, którzy o cztery punkty wyprzedzają drugi Huragan Waksmund i o pięć Zalesiankę Zalesie. W sobotnim starciu na szczycie między drużynami z Zalesia i Szczyrzyca górą byli jednak ci pierwsi triumfując 2:1. Najokazalej zwyciężyli jednak gracze Turbacza Mszana Dolna ogrywając na własnym boisku Płomienia Limanowa aż 7:0.