Sokół Słopnice rozbił rywala, Limanovia również na plus [Terminarz]

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sokoła (ciemne stroje) pokonując Jarmutę odnieśli swoje piąte miejsce w tym sezonie czwartej ligi Jarmuta Szczawnica Facebook
Za nami emocjonujący weekend na boiskach niższych lig piłkarskich. Dwóch reprezentantów Ziemi Limanowskiej w rozgrywkach czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej zapisało na swoim koncie po zwycięstwie. Sokół walczący o przetrwanie wysoko rozprawił się z przedstawicielem podhalańskiej piłki.

Podopieczni trenera Dawida Sudera rozbili u siebie Jarmutę Szczawnica 6:2. Miejscowi po pierwszej połowie prowadzili dwoma trafieniami (Jasica i Pach), zaś w drugiej części spotkania dołożyli jeszcze cztery trafienia (Augustyn, Nowak i dwukrotnie Kordeczka). Gości stać było na dwie bramkowe odpowiedzi: w 82. minucie rozmiary porażki zmniejszył Sidorczuk, a sześć minut później piłkę do bramki wpakował Chowaniec.

"Nie dajemy żadnych szans Jarmucie, która od początku meczu skupiła się wyłącznie na bronieniu dostępu do swojej bramki" - napisano na profilu Sokoła na Facebooku.

Warto odnotować, że w barwach czwartoligowca ze Słopnic zaprezentowało się aż trzech obcokrajowców, których sprowadzono w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach. Mowa o bramkarzu z Azerbejdżanu Shahinie Zakijewie, portugalskim obrońcy Pedro Santosie i malijskim pomocniku Mambie Camarze.

Sokół po 20 meczach ma na koncie 15 pkt, co daje mu trzynaste miejsce w tabeli. Do ostatniego bezpiecznego Popradu Muszyna traci obecnie 18 "oczek".

MKS zgodnie z planem

Piłkarze Limanovii w niedzielę zgodnie z planem ograli u siebie Dunajca Zakliczyn 3:0 po golach G.Musa, Kurczaba i Króla. Wszystkie bramki dla miejscowych padły w drugiej połowie spotkania. Dla zawodników trenera Pawła Zegarka była to już piętnasta ligowa wygrana w bieżącym sezonie. Limanovia umocniła się na drugim miejscu w ligowym zestawieniu. Zdecydowany lider, rezerwy Bruk-Bet Termalicy Nieciecza nadal wygrywają (3:2 z Lubaniem Maniowy, zespół ma na koncie 21 zwycięstw w 21. kolejkach).

- Cieszymy się z tej wygranej, ale do przerwy można było mieć trochę zastrzeżeń do naszej gry. Nie graliśmy bowiem na tyle szybko, by czymś zaskoczyć przeciwników. Poza główką Wojtaszka nie mieliśmy żadnej innej sytuacji podbramkowej - przyznaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" opiekun limanowian Paweł Zegarek.

Jak zauważa szkoleniowiec MKS drugie miejsce zajmowanego przez jego zespół w tabeli oczywiście jest ważne i dodaje drużynie siły, ale najważniejsza i tak będzie pozycja, którą drużyna wywalczy na koniec rozgrywek.

- Teraz najważniejsze jest to, by na koniec sezonu być na wyższej pozycji niż dziewiąta (przez reorganizację rozgrywek ligę opuści dziesięć zespołów, od dziewiątego do osiemnastego). Wszystko dobrze się układa, ale nie zapominamy o tym, że przed nami mecze z drużynami, które sąsiadują z nami w tabeli. Każde z tych spotkań będzie dla nas trudne. Już w tym najbliższym ze Skalnikiem w Kamionce Wielkiej będziemy musieli sporo się napocić - przyznaje nasz rozmówca.

W kadrze limanowskiego czwartoligowca pojawiły się urazy, ale są one drobne i każdy z zawodników ma być do dyspozycji trenera w sobotnim starciu.

Program 23. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej:

Sobota. Bocheński KS - Sokół Słopnice, 16; Metal Tarnów - Wierchy Rabka Zdrój, 12.30; Wolania Wola Rzędzińska- Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; Lubań Maniowy - Glinik Gorlice, 12; Poprad Muszyna - Okocimski KS Brzesko, 11; Skalnik Kamionka Wielka - Limanovia Limanowa, 11; Dunajec Zakliczyn - Watra Białka Tatrzańska, 14; Radłovia Radłów - Tarnovia Tarnów, 10; Kolejarz Stróże - Jarmuta Szczawnica, 15.

W Lidze Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej na pierwszym miejscu plasują się piłkarze Orkana Szczyrzyc (40 pkt). Druga jest Zalesianka Zalesie (34), zaś trzeci Huragan Waksmund (30).

W minionej serii gier najwięcej bramek padło w meczu Wierchów Pasierbiec z LKS Szaflary (4:4). Nie zawiódł lider, Orkan rozbił przed własnymi kibicami Krokusa Przyszowa 5:1.

Program 18. kolejki rozgrywek Ligi Okręgowej w grupie limanowsko-podhalańskiej. Mecze odbędą się w weekend 23 i 24 kwietnia.

Turbacz Mszana Dolna - Zalesianka Zalesie; Babia Góra Lipnica Wielka-Płomień Limanowa; Wiatr Ludźmierz - Orkan Szczyrzyc; Krokus Przyszowa - Zawrat Bukowina Tatrzańska; Huragan Waksmund - Wierchy Pasierbiec; LKS Szaflary - Granit Czarna Góra; Czarni Czarny Dunajec - AKS Ujanowice.

Najbliższe mecze rozgrywek A i B Klasy również zostały zaplanowane na weekend 23 i 24 kwietnia.