Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie poetyckie w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
We wtorek 29 października w Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z poezją w ramach 42 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

We wtorek 29 października w Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z poezją w ramach 42 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.
W spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury wzięło udział ponad 40 osób. Na wstępie dyrektor Biblioteki Maria Ganclerz powitała wszystkich zebranych i poetów, którzy przybyli do Budzynia, a byli to:
Maria Kogut poetka, nauczycielka. Urodzona na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Dzieciństwo i całe dorosłe życie związała z Wielkopolską. Po zdobyciu wykształcenia pedagogicznego przez 36 lat pracowała w zawodzie nauczycielskim. Mieszka w Ludomkach woj. wielkopolskie. Debiutowała fraszkami w Głosie Nauczycielskim w 1971 r. Autorka czterech tomików wierszy : „Pochwycić ptaka”, „W sieci krajobrazów”, „Przenikanie”, „Między kroplami deszczu”. Jej wiersze znalazły się również w kilku almanachach, a także w antologiach dwujęzycznych. Brała udział w wielu konkursach poetyckich zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Członkini Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. Działa w Towarzystwie Literackim „Poetycki Wędrowiec” przy Bibliotece Miasta i Gminy w Obornikach Wlkp.

Paweł Kuszczyński poeta i krytyk literacki, z Poznania. Początkowo był nauczycielem, a następnie przez 43 lata pracował jako ekonomista.
Jest autorem 13 książek poetyckich, z których ostatnio wydana, w 2018 r. nosi tytuł „Pora słowa”. W 2015 r. wydał zbiór recenzji krytyczno-literackich „Wartości zauważone”, za który otrzymał nagrodę im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
Publikował wiersze w wielu czasopismach kulturalno-literackich. Za osiągnięcia w poezji i krytyce Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 r. przyznał mu Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013 otrzymał Nagrodę im. Augusta Cieszkowskiego. W czasie inauguracji 37. edycji Międzynarodowego Listopada Poetyckiego (5.11.2014 r.) otrzymał tytuł Lidera Pracy Organicznej oraz statuetkę Hipolita Cegielskiego.
Przez 7 lat pełnił funkcję prezesa poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich.

Krzysztof Galas poeta, publicysta, dziennikarz, bard. Urodził się w Poznaniu. Jest osobą niewidomą. Ukończył znane Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla Niewidomych w Krakowie. Debiutował tomikiem poezji „Róża Przeznaczeń” w 2004 r. Autor dziesięciu książek poetyckich, oraz zbioru felietonów ,,Widzieć intelektem”.
Od 2006 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich.
Jako masażysta od dwudziestu pięciu lat prowadzi z powodzeniem gabinet masażu leczniczego. Jest byłym sportowcem, zdobył 38 medali na mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii niewidomych. W 1980 r. zajął IV miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Arhem w Holandii.
Główne zainteresowania to medycyna, literatura, sport. Śpiewa i gra na gitarze. Wraz z żoną Aliną w duecie ,,Sobie Przeznaczeni” śpiewają poezję. Wydali dwie płyty ,,Biało-czarne fotografie” i ,,Tiramisu”.
Uczestnicy spotkania wysłuchali wiersze i piosenki ich autorstwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto