Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stary Sącz „Strefą wolną od LGBT”. Bart Staszewski umieścił tabliczkę na znaku drogowym przy wjeździe do miasta

Janusz Bobrek
Janusz Bobrek
5 stycznia 2021 roku Bart Staszewski opublikował w sieci zdjęcie znaku drogowego miejscowości Stary Sącz z doczepioną żółtą tabliczką z napisem „Strefa wolna od LGBT”
5 stycznia 2021 roku Bart Staszewski opublikował w sieci zdjęcie znaku drogowego miejscowości Stary Sącz z doczepioną żółtą tabliczką z napisem „Strefa wolna od LGBT” Bart Staszewski Facebook
Działacz społeczny i aktywista, Bart Staszewski, zawitał ze swoją akcją happeningową w obronie środowisk LGBT do Starego Sącza. Wszystko przez uchwałę jaką tutejsi radni podjęli pod koniec 2019 roku, a dotyczyła ona „powstrzymania ideologii gender i LGBT oraz obrony praw katolików”. Dla jednych Staszewski informuje i walczy z dyskryminacją, dla innych piętnuje małe miejscowości, robiąc im antyreklamę w sieci.

FLESZ - Droższe napoje przez podatek cukrowy

Bartosz (Bart) Staszewski, działacz społeczny i aktywista LGBT, od początku tego roku „znakuje” miejscowości, które w formie uchwały ogłosiły się strefami wolnymi od „ideologii LGBT”. Na tabliczkach oznaczających wjazd do danej miejscowości montuje przygotowane na potrzeby akcji żółte tabliczki z napisem „Strefa wolna od LGBT” i robi zdjęcie. Czasem prezentuje na jej tle również osoby LGBT, które mieszkają na terenie danej „strefy”. We wrześniu 2020 roku aktywista opublikował zdjęcie z Łososiny Dolnej (powiat nowosądecki), gdzie radni gminy jako jedni z pierwszych w Polsce przyjęli pod koniec maja 2019 roku rezolucję dotyczącą „powstrzymania ideologii LGBT”. Za tę akcję najprawdopodobniej stanie przed sądem, bo zajście jako wykroczenie drogowe na policję zgłosił poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Teraz Stary Sącz

5 stycznia 2021 roku Bart Staszewski opublikował w sieci zdjęcie znaku drogowego miejscowości Stary Sącz z doczepioną żółtą tabliczką z napisem „Strefa wolna od LGBT”. To już 27 taka akcja. Dlaczego Stary Sącz?

Przypomnijmy Rada Miejska Starego Sącza przyjęła pod koniec 2019 roku „Deklarację powstrzymania ideologii gender i LGBT oraz obrony praw katolików”. Miesiąc wcześniej projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad, bo zawierał wiele błędów formalno-prawnych, a aktywność środowisk LGBT przyrównano w nim do „totalitaryzmu” - „ideologii, mającej na celu wpajanie określonej ideologii i poglądów, które są sprzeczne z prawem naturalnym i naszą narodową chrześcijańską tradycją”. W głosowaniu nad uchwałą 15 radnych było za, czterech przeciw, zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu. Stary Sącz trafił przez to na przygotowaną przez lewicowych aktywistów interaktywną mapę „Atlas nienawiści”, czyli samorządów, które uchwaliły rezolucje przeciwko gender i środowiskom LGBT+ lub Samorządowe Karty Praw Człowieka. Decyzja spotkała się też z krytyką partnerskiego miasta Lambres-Lez-Douai.

Jako ostatni „swoją szpilę wbił” aktywista środowisk LGBT Bart Staszewski.

„Ciężko stwierdzić, czy samorządowcy wypowiadający tego typu anty-polskie brednie, są po prostu głupi czy może nie mają kompetencji, aby być samorządowcami. Warto dodać, że w uchwale tworzącej strefę wolną od LGBT powołują się na patronkę miasta, świętą Kingę - do niej powinni się zwrócić teraz z modlitwą o fundusze, które do tej pory tak chętnie czerpali z Norwegii i UE”

– napisał na Facebooku Staszewski.

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek niechętnie komentuje zaistniałą sytuację.

- Nie wiem co będziemy z tym robić. Ja sam nie zamierzam nadawać tej sprawie rozgłosu - zaznaczył w rozmowie z portalem starosądeckie.info.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto