STS Sandecja nie dała rady liderkom

Rafał Kamieński
W meczu na szczycie siatkarskiej trzeciej ligi wicelider tabeli STS Sandecja po bardzo emocjonującym meczu przegrał z prowadzącym w tabeli zespołem Jedynki Tarnów.

Hit kolejki nie zawiódł oczekiwań kibiców, a ostrzono sobie zęby na ten mecz już od tygodnia.Dwie czołowe drużyny tabeli III ligi stanęły na wysokości zadania i zafundowały kibicom pięciosetowy pojedynek, z którego po raz kolejny zwycięsko wyszły tarnowianki.
Z początku nic nie zapowiadało tak wyrównanego i zaciętego meczu.
Zagrywki Sandecji sprawiały wiele problemów siatkarkom z Tarnowa. Kłopoty z odbiorem przekładały się na słąbe rozgeranie. Sądeczanki mogły spokojnie ustawić blok i to wykorzystywały. Pierwszą odsłonę wygrały do 16.
W drugim secie Jedynka poprawiła grę. Kilka ładnych bloków i skutecznych kontrataków wystarczyło, by przyjezdne wygrały seta. Mecz zaczynał się od początku.
W trzeciej partii znów obudziły się podopieczne Tadeusza Wcześnego i zafundowały Jedynce srogie lanie.
Wychodziło im wszytsko, wygrały do 13 i wydawało się, że zwycięstwo jest ich. Jak różne oblicza miało to spotkanie kibice mogli sie przekonać w secie czwartym. Rozgromiona Jedynka zrewanżowała się sądeczankom i bardzo pewnie wygranym setem doprowadziła do remisu.
Tie-brak bardzo wyrówany i zespołu szły w nim punkt za punkt. Więcej szczęscia miały w końcówce siatkarki z Tarnowa i to one z gorącego sądeckiego treneu wywiozły punkty. Mocno odskoczyły Sandecji i nie Muszą się oglądąc na rywalki. Sandecja natomiast musi teraz wygrywać.
W drugim meczu grupy Ekstrim przegrał dość gładko z Muszynianką II Muszyna i "mineralne" mają tylko dwa punkty straty do Sandecji, która zachowała drugą lokatę.

III liga siatkarek
15 KOLEJKA
Sandecja Nowy Sącz : "Jedynka" Tarnów 2 : 3 (25:16; 19:25; 25:13; 16:25; 13:15). Pozostałe mecze gr A: Poprad Stary Sącz - Armatura Kraków 3:1, Muszynianka II Muszyna - Ekstrim Gorlice 3:0, gr B: Iskry Grybów - Gryf Brzesko 3:1