Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To niesamowite miejsce będzie gotowe jeszcze w tym roku. Rozpoczęła się budowa kładki w Starym Sączu

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowa
Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowa UM Stary Sącz
Ruszyły prace związane z budową kładki w Starym Sączu. Zgodnie z planem będzie ona przebiegać nad drogą i połączy Park&Ride z centrum miasta. Jak przekonują władze miasta, razem z parkingiem stworzy kompleks z pełną funkcjonalnością, ale ze względu na to, jak będzie wyglądać, ma też szansę stać się kolejną atrakcją turystyczną miasteczka.

W Starym Sączu można już obserwować efekty pierwszych prac wykonanych w ramach budowy pieszej kładki. Po długim oczekiwaniu na uzyskanie zgody konserwatora zabytków i wyłonieniu wykonawcy udało się już rozpocząć roboty budowlane.

Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowaUM Stary Sącz

- W tej chwili prowadzone są prace przy dojściu prowadzącym do rynku - budowany jest chodnik, który powstaje przy ul. Daszyńskiego. Będzie przebiegał między klasztorem i szkołą. Następnym etapem będzie przygotowanie do palowania i wiercenia otworów pod posadowienie kładki, która powstanie nad ul. Jana Pawła II i zejścia do istniejącego już chodnika przy tej ulicy - przyznaje w rozmowie z "Gazetą Krakowską" zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Wiadomo, że wykonawca ma na realizację tych zadań czas do końca września. Oznacza to, że jeszcze w tym roku przejdziemy nową kładką, w której władze miasta pokładają nadzieję między innymi na ożywienie Park&Ride.

Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowaUM Stary Sącz

Z założenia inwestycja miała na celu wzmocnienie roli transportu miejskiego jako alternatywy dla środków transportu indywidualnego.

Ponadto celem stworzenia tego miejsca było odkorkowanie dróg prowadzących do Nowego Sącza oraz zmniejszenia emisji spalin, jakie dostają się do atmosfery.

Inwestycja warta ponad 8 mln złotych zrealizowana została dzięki Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Regionalnego i miała być milowym krokiem w tworzeniu niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej.

Parking, który został oddany do użytku w styczniu 2019 roku w opinii wielu osób nie zdał egzaminu w małym miasteczku. Przy ul. Pod Ogrodami, gdzie jest zlokalizowany niewiele osób decydowało się zostawiać swoje samochody.

Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowaUM Stary Sącz

Wielokrotnie podnoszono, że powodem małego zainteresowania tym miejscem jest fakt, że nie zostało ono jeszcze dokończone. Brakowało kładki, która ma szansę nie tylko ożywić parking, ale też stać się kolejna atrakcją Starego Sącza.

- Ścieżka będzie wiodła przez malowniczą skarpę z której będą piękne widoki na błonia i klasztor Klarysek. Osoby, które przyjadą odwiedzić Stary Sącz, będą mieli do dyspozycji piękne wejście do historycznego centrum z wygodnego parkingu - przyznaje burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Na to zadanie w budżecie gminy zarezerwowano około 2 mln złotych i są to środki pochodzące z tarczy dla gmin górskich. To ważna inwestycja dla miasteczka. Kładka bowiem ma również przyczynić się do rozwiązania problemu z brakiem miejsc do parkowania dla tłumnie odwiedzających od kilku miesięcy Leśne Molo turystów.

Prace budwalne już ruszyły. W tym roku kładka widoczna na wizualizacjach ma być gotowaUM Stary Sącz

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto