Trekking w Polsce
Polskim odpowiednikiem trekkingu jest górska turystyka piesza - właściwie każdy rodzaj wędrówki, który odbywa się w zróżnicowanym terenie. Trekking może być bardzo wymagający pod względem czasu wędrówki, przewyższeń czy warunków pogodowych. Nie jest jednak powiedziane, że trekking można uprawiać wyłącznie w górach. Wyróżniamy:
- trekking górski,
- trekking nizinny,
- trekking na wulkanach,
- trekking pustynny,
- trekking tropikalny,
- trekking lodowcowy,
- trekking rzeczny,
- trekking na bagnach.
W Polsce oczywiście do czynienia możemy mieć tylko z niektórymi jego rodzajami. Choć potocznie trekkingiem nazywa się każdą wędrówkę, nazwa ta zarezerwowana jest dla bardziej wymagających tras. Niemniej do każdej wyprawy trzeba się przygotować - zabrać wodę, ubrać się wygodnie, a przede wszystkim - założyć wygodne buty.
Najpopularniejsze tereny na trekking w Polsce to oczywiście południowa część kraju pełna górskich pasm, m.in.:
- Beskidy
- Bieszczady
- Gorce
- Tatry
- Pieniny
- Karkonosze
Jednak nawet w niższych górach można znaleźć ciekawe szlaki, które pozwolą nam spędzić dzień na zdrowej wędrówce na wśród drzew i śpiewu ptaków.
Promocje na akcesoria turystyczne

ThermaCELL
Thermacell Urządzenie Odstraszające Komary I Meszki Mr450

Victorinox
Victorinox My First Papuga Ari 0.2373.E3 Dla Dzieci Smycz Kolorowanka
Buty trekkingowe to podstawa
Nie ma chyba ważniejszego elementu stroju i wyposażenia, niż dobrze dobrane buty trekkingowe. Ważne, by były wygodne - w skarpecie powinniśmy mieć możliwość poruszania palcami. Nie mogą być jednak zbyt luźne - po zawiązaniu stopa powinna stabilnie trzymać się w bucie.
Do chodzenia po polskich górach obowiązkowo trzeba wybrać buty trekkingowe za kostkę - nawet na wyprawy w środku lata. Te niższe sprawdzą się do wędrówek po równinach. Jeśli planujemy dużo chodzić latem po płaskim terenie, warto zastanowić się nad sandałami trekkingowymi - dobrze wyprofilowane i trzymające stopę na miejscu pozwolą cieszyć się długimi wędrówkami.