Turniej Sokolika za nami! FC Porto, Celta Vigo i Śląsk Wrocław [ZDJĘCIA]

Remigiusz Szurek
To była piękna międzynarodowa rywalizacja w wykonaniu młodych piłkarzy. Być może któryś z nich w przyszłości zrobi wielką karierę? Remigiusz Szurek
Dopisała piękna pogoda, dopisały emocje i poziom sportowy. W niedzielę zakończyła się dwudniowa rywalizacja piłkarzy z kategorii U10, którzy wystąpili w 11. Międzynarodowym Turnieju Sokolika organizowanym przez Fundację ,,Ja Też Mam Marzenia''. Impreza odbywała się na obiektach starosądeckiego Sokoła. W finale naprzeciwko siebie stanęły hiszpańska Celta Vigo i portugalskie FC Porto. Już w 1. minucie Hiszpanie zdobyli bramkę, ale rywale odpowiedzieli na 30 sekund przed końcem kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Dość napisać, że było to uderzenie nieco zza połowy boiska, a piłka wpadła tuż pod poprzeczkę Hiszpanów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs „jedenastek”. Te nieco lepiej wykonywała Celta wygrywając 3:2. Trzeci był Śląsk Wrocław, który w meczu o podium również okazał się lepszy po serii rzutów karnych (4:3) od chorwackiej Lokomotivy Zagrzeb.