Tygodniowy przegląd prasy 20.11.2022: Nowy Sącz, 13.11-19.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Nowego Sącza

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.11 a 19.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto najtańsze domy do kupienia w Małopolsce! Wystarczy mieć jedynie 200 tysięcy złotych 19.11.2022”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 20.11.2022. 13.11 - 19.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Oto najtańsze domy do kupienia w Małopolsce! Wystarczy mieć jedynie 200 tysięcy złotych 19.11.2022

Jak wyglądają i ile kosztują najtańsze domy w woj. małopolskim? Na jaką nieruchomość możecie sobie pozwolić w cenie do 200 tysięcy złotych? Znajdziecie tutaj zarówno domy jednorodzinne często ze sporymi działkami, jednak zazwyczaj do remontu, jak i domki letniskowe. Sprawdźcie nasze zestawienie.

📢 Oto, co Polacy robią na L4. ZUS ujawnił szczegółowe wyniki kontroli 19.11.2022

Według najnowszych danych udostępnionych przez Zakład Ubezpieczeń społecznych, w III kwartale 2022 roku dokonano 109,1 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. To więcej niż rok wcześniej. ZUS postanowił cofnąć świadczenia w 6 tysiącach przypadków.

📢 Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego. Ksiądz nie zgodzi się na udzielenie sakramentu małżeństwa w tych przypadkach 19.11.2022

Ksiądz może odmówić udzielenia parze ślubu, jeśli stwierdzi, iż w jej przypadku występują przeszkody małżeńskie, czyli okoliczności, które powodują, że osoba jest niezdolna do zawarcia małżeństwa. Prawo kanoniczne wyróżnia 12 przeszkód. Zobacz listę przypadków, w których ksiądz odmówi udzielenia ślubu kościelnego.

Tygodniowa prasówka 20.11.2022: 13.11-19.11.2022 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sześcioraczki z Tylmanowej odwiedziły pierwszą damę. Słynne rodzeństwo zjawiło się w Pałacu Prezydenckim z okazji Światowego Dnia Wcześniaka

Słynne i pierwsze w Polsce sześcioraczki z Tylmanowej wraz z rodzicami i dziadkami świętowały Światowy Dzień Wcześniaka w Pałacu Prezydenckim. W czwartek, 17 listopada, wszyscy zjawili się tam na zaproszenie pierwszej damy, która rozmawiała z rodzicami o codzienności życia rodziny z siedmiorgiem dzieci, bowiem sześcioraczki mają starszego brata Oliwiera. Wesoła gromadka bawiła się tam wspaniale.

📢 Nowy Sącz. Mgr Mors czyli sądecki Banksy portretuje znane postacie w ramach "Serialu na Węgierskiej". Zobacz zdjęcia

"Serial na Węgierskiej" cykl murali tworzonych w Nowym Sączu przez Mariusza Brodowskiego znanego na nie tylko na Sądecczyźnie jako Mgr Mors. Temat niemal każdego z odcinków serialu to komentarz do aktualnych wydarzeń w Polsce lub na świecie, zaś w galerii tworzonej na ścianie wiaduktu kolejowego przy ul. Węgierskiej pojawiły się także słynne postacie ze świata polityki, sportu czy kultury. Kogo sportretował Mgr. Mors? Sprawdźcie sami.

📢 Beskid Sądecki/Beskid Wyspowy. Z tych miejsc można podziwiać wspaniałą górską panoramę. Zobaczcie sami

Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy to jedne z najbardziej urokliwych pasm górskich w Polsce. Nic dziwnego, że obydwa są bardzo atrakcyjnymi miejscami pod względem turystycznym, które co roku odwiedzają setki tysięcy turystów. Przyciąga ich oczywiście niepowtarzalne piękno górskiego krajobrazu, które można jeszcze dokładniej podziwiać dzięki coraz liczniejszym w obydwu regionach wieżom, platformom i innym punktom widokowym oferującym także widok na nieodległe Tatry. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających wybrane miejsc, z których można podziwiać wspaniałą górską panoramę.

📢 Uważajcie na te produkty. Jeśli macie je w domu, koniecznie oddajcie do sklepu [Ostrzeżenia GIS] 19.11.22

Uważajcie na te produkty. Jeśli macie je w domu, koniecznie oddajcie do sklepu. Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku kontroli wycofał w ostatnich miesiącach szereg produktów, które trafiły na sklepowe półki. Ostatnie ostrzeżenie dotyczy popularnych suplementów diety i boczku wędzonego. Na czarnej liście GIS z ostatnich dni znalazły się również produkty codziennego użytku. Sprawdź, czy nie masz ich w swoim domu i natychmiast wyrzuć lub zwróć do sklepu.

📢 Ogromne majątki małopolskich komorników. Miliony na koncie, domy, auta 19.11.22

Małopolscy komornicy ujawnili swoje majątki. Sumy posiadane przez niektórych mogą przyprawić o zawrót głowy. O miejscu w rankingu decydowały kwoty zebrane w złotówkach. Lista została stworzona na podstawie ich oświadczeń majątkowych za 2021 rok.

📢 Prezes Sandecji o rundzie jesiennej: zespół złapał formę. Zimą będą transfery, a kiedy powrót na stadion do Nowego Sącza?

O zakończonej rundzie jesiennej w Fortuna 1. Lidze oraz planach na najbliższą przyszłość rozmawiamy z prezesem Sandecji Nowy Sącz Miłoszem Jańczykiem.

📢 Kopiec Pułaskiego w Krynicy-Zdroju od lat jest zamknięty na cztery spusty. Czy historyczny pomnik będzie dostępny dla zwiedzających?

Kopiec Pułaskiego w Krynicy-Zdroju od lat jest zamknięty na cztery spusty. Działka wraz z nieruchomością oraz pomnikiem została kilka lat temu zlicytowana i trafiła w ręce inwestora z miasta Nowa Dęba(powiat podkarpacki). Mieszkańcy chcieliby, żeby miejsce pamięci zasłużonego Polaka było ponownie dostępne dla zwiedzających. Jest szansa, że tak będzie, ale za kilka lat.

📢 Karambol na moście heleńskim w Nowym Sączu.Trzy auta rozbite. Cztery osoby w szpitalu

Aż cztery osoby ucierpiały i trafiły do szpitala, gdy w piątek po zapadnięciu zmroku trzy samochody osobowe rozbiły się w karambolu na moście heleńskim spinającym brzegi Dunajca niemal w samym centrum Nowego Sącza. Wypadek i akcja ratownicza spowodowały bardzo poważne utrudnienia na miejskim odcinku drogi krajowej nr 28.

📢 Zakład Karny w Nowym Sączu od środka. Zaglądamy do celi i na spacerniak przy ul. Pijarskiej 1. Zobacz, nie chciałbyś tu trafić! [18.11]

W Zakładzie Karnym w Nowym Sączu skazani odbywają wyroki za pospolite przestępstwa: kradzieże czy oszustwa, a także odsiadują długie lata (również „dożywocia") za zabójstwa lub kierowanie zorganizowanymi grupami przestępczymi. Przy ul. Pijarskiej 1, w poklasztornym, zmodernizowanym budynku mieszczą się 64 cele, ale także świetlica, spacerniak, biblioteka i kaplica. Zobaczcie jak więzienie wygląda od środka.

📢 Tych leków nie kupisz już w aptece. Nie stosuj ich także w domu, są niebezpieczne

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w ostatnim czasie wydał szereg decyzji o wycofaniu z obrotu niektórych leków. Na czarnej liście GIF, leków które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca, ale także często stosowany lek na opryszczkę. Pacjenci, którzy je przyjmują powinni porównać serie opakowań z domowej apteczki z tymi wycofanymi z obrotu. Jeśli numery się pokrywają, wycofany lek należy zwrócić do apteki.

📢 W Krynicy-Zdroju trwają prace przed Igrzyskami Europejskimi. Hala lodowa przechodzi kapitalny remont

W ramach III Igrzysk Europejskich w perle małopolskich uzdrowisk zostaną rozegrane cztery konkurencje sportowe. Krynica-Zdrój dzięki imprezie otrzymała pokaźne wsparcie finansowe na remonty i budowy nowych obiektów. W hali lodowej trwa kapitalny remont, który pochłonie 16 milionów złotych, do końca listopada zostaną podpisane umowy na wyposażenie obiektu.

📢 Nowy Sącz. Młyn Jezuicki nadal będzie straszyć wyglądem. Nie ma zgody konserwatora zabytków na remont. Zobacz zdjęcia

Oddala się szansa na remont Młyna Jezuickiego mieszczącego się przy ul. Bulwar Narwiku w Nowym Sączu. Choć prywatny inwestor chciał zmodernizować popadającą w coraz większą ruinę budynek, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie nie wyraził zgody na tę inwestycję. - Nie rozumiem tej decyzji tym bardziej, że przedsięwzięcie to ma zielone światło ze strony miasta - komentuje prezydent Ludomir Handzel.

📢 W Muszynie nie zabraknie zimowego parku świateł w Ogrodach Zmysłów. Mieli z niego zrezygnować ze względu na ceny energii

Muszyna będzie miała i w tym roku ogród świateł, a dokładniej "zimowy park świetlnych postaci bajkowych”. Fotel, na którym można usiąść, kolorowe grzyby, sanie królowej śniegu zaprzężone w polarne niedźwiedzie. To tylko niektóre z ozdób świątecznych, które pojawią się w muszyńskich ogrodach. Uzdrowisko idzie za ciosem i biorąc pod uwagę zeszłoroczny sukces, ponownie szykuje zimową atrakcję w Ogrodach Zmysłów.

📢 Zuzia Żytkowicz na fali sukcesu. Sądecka influencerka i projektantka podbija Instagram.

Projektuje ubrania, z powodzeniem prowadzi swoje kanały w mediach społecznościowych i zachwyca urodą. Zuzia Żytkowicz to bardzo zdolna sądeczanka, która idzie jak burza. Jej profile w mediach społecznościowych pełne są inspiracji nie tylko modowych, ale także podróżniczych. Zobaczcie sami.

📢 Rękawice furmańskie z Piwnicznej-Zdroju pokochali celebryci. Teraz trafiły na Krajową Listę UNESCO. Zobacz, kto je promuje

Rękawice furmańskie tkane przez mieszkańców gminy Piwniczna-Zdrój w Beskidzie Sądeckim najpierw pokochali i rozreklamowali aktorzy, muzycy, sportowcy i celebryci. Teraz ich unikatowość została dostrzeżona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Tkanie rękawic furmańskich przez Czarnych Górali” zostało wpisane na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

📢 Nowy Sącz. Ma na swoim koncie aż 101 kradzieży z włamaniem. Jego celem był kontenery z odzieżą

Sądeccy policjanci zatrzymali młodego Słowaka, który włamał się do kontenera z odzieżą używaną. Wkrótce okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie aż 101 kradzieży z włamaniem. - Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia -informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

📢 Projekt X w klubie Infinity w Nowym Sączu. Wydarzenie przyciągnęło tłumy imprezowiczów. Zobacz co tam się działo! Mamy zdjęcia

Miniony weekend w Nowym Sączu minął pod znakiem dobrej zabawy. Tak było w Infinity Music Club, gdzie tłumy klubowiczów przyciągnęło wydarzenie pod nazwą "Projekt X". Sądeczanie bawili się do białego rana. Dla pań czekały promocje i niespodzianki. Nie zabrakło najgorętszych hitów tego sezonu. Niektórzy przez długie godziny nie opuszczali parkietu. Klub przy ulicy Zdrojowej co tydzień organizuje niezapomniane imprezy. Zobaczcie zdjęcia z Infinity!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie