Tygodniowy przegląd prasy 5.02.2023: Nowy Sącz, 29.01-4.02.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Nowego Sącza

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.01 a 4.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Sącz, Limanowa. Licytacje komornicze. Pod młotek idą domy, mieszkania i auta – często za pół ceny [LUTY 2023]”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 5.02.2023. 29.01 - 4.02.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy Sącz, Limanowa. Licytacje komornicze. Pod młotek idą domy, mieszkania i auta – często za pół ceny [LUTY 2023]

Licytacje komornicze to szansa na zakup domu, mieszkania lub samochodu w okazyjnej cenie. Cena wywoławcza wynosi nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie mieszkania, domy, działki i auta będą licytowane w lutym 2023 roku w Nowym Sączu, Limanowej i powiatach: nowosądeckim i limanowskim. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pomysł na weekend? Góra Chełm w Beskidzie Niskim zachęca do wędrówki

W pobliże góry Chełm mierzącej wedle tabliczki znajdującej się na szczycie 781 m n.p.m. (wcześniej mówiło się o wysokości 777 m n.p.m.) od strony Grybowa możemy dotrzeć samochodem mijając okoliczne osiedla. Podróżując drogą krajową 28 od strony Nowego Sącza skręcamy w prawo w ulicę Zdrojową kierując się w stronę tzw. kaplicy na Podchełmiu, którą faktycznie jest Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Podchełmiu. Z Chełmu nie ma możliwości podziwiania wybitnych panoram, brak tam również wieży widokowej, ale samo wejście na szczyt sprawia wiele radości – znajdują się tam m.in. wysoki krzyż, ławeczka czy nieco z boku krzyż-tablica upamiętniający Żołnierzy Wyklętych walczących i żyjących pod Chełmem w latach 1945-1947. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W Krasnem Potockiem odśnieżarka zjechała do rowu w Korzennej był wypadek. Droga w Mochnaczce jest nieprzejezdna z powodu śniegu

Intensywne opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem spowodowały na sądeckich drogach w piątek wieczorem były spore utrudnienia. Choć śnieg cały czas sypie to na niektórych odcinkach dróg warunki delikatnie się poprawiły. Zdarzają się incydenty, jak ten w Krasnem Potockiem w gminie Chełmiec. Pługopiaskarka podczas pracy najprawdopodobniej zsunęła się do rowu. W Korzennej po godz. 15 doszło do wypadku z udziałem dwóch osobówek, jedna osoba trafiła do szpitala. Droga Berest- Mochnaczka została zamknięta z powodu dużych opadów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.02.2023: 29.01-4.02.2023 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ralph Kamiński podczas koncertu w Krynicy-Zdroju miał drobny wypadek. Podziękował sądeczance, która uratowała jego kostkę

Ralph Kamiński podczas koncertu w Krynicy-Zdroju w ramach cyklu Krynica-Źródłem Kultury miał drobny wypadek. Podczas tańca schodząc po schodach niemal nie skręcił kostki. Pomocy udzieliła mu sądeczanka, która jest ratownikiem medycznym. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, ale artysta sam wyróżnił i podziękował pani Emmie z Nowego Sącza, która uratowała jego kostkę. Umieścił ich wspólną fotografię na swoim Instagramie.

📢 Budowa obwodnicy Chełmca z lotu ptaka. Widać wyraźny postęp prac, bo drogowcy zimą nie odpuszczają

Od ponad roku trwają prace związane z budową ponad 1,4-kilometrowego nowego odcinka DK 28, czyli tzw. obwodnicy Chełmca. Prace mimo zimy postępują, a drogowcy skupili się na robotach wokół aż czterech mostów, które powstają w ramach inwestycji watek niespełna 50 mln zł. Jak zaawansowane są prace można zobaczyć na zdjęciach z lotu ptaka, które na bieżąco prezentuje wykonawca.

📢 "Pytanie na śniadanie" nadaje z tras biegowych wokół Mogielicy. Jest tam istnie zimowa kraina, cały czas sypie śnieg. Zobacz zdjęcia

Reporterzy z programu "Pytanie na śniadanie" TVP2 w sobotę nagrywają z bajkowej krainy śniegu. Zimowa atrakcja powiatu limanowskiego - trasy wokół góry Mogielica stały się bohaterem programu telewizyjnego. Cały czas pada śnieg, więc warunki do narciarstwa biegowego będą idealne, a trasy są na bieżąco przygotowywane. To znakomite miejsce do uprawiania tego sportu zimowego.

📢 Nowy Sącz. Rzeka Kamienica zmieni się nie do poznania. Zbliża się koniec modernizacji progów. Zobacz zdjęcia

Nieznacznie przedłuża się termin zakończenia modernizacji trzech progów na rzece Kamienicy w Nowym Sączu. Inwestycję rozpoczęto w październiku 2022 roku i miała zostać sfinalizowana do końca stycznia 2023 roku. Niestety na przeszkodzie w planowej realizacji zadania stanęły warunki pogodowe.

📢 Atak zimy na Sądecczyźnie. Tir blokuje DK28 w kierunku Limanowej. Ciężkie warunki z Nowego Sącza w kierunku Krakowa i Krynicy- Zdroju

Zima przyszła ze zdwojoną siłą. Cały czas sypie śnieg z deszczem. Na sądeckich drogach są bardzo ciężkie warunki. Sam przejazd przez Nowy Sącz zajmuje bardzo dużo czasu ze względu na ogromne kroki. Spore utrudnienia czekają na serpentynach w Trzetrzewinie na drodze z Nowego Sącza do Limanowej. Tam tir wpadła do rowu i blokuje przejaw na drodze krajowej numer 28. Także droga w kierunki Brzeska jest trudna, są duże korki. Kierowcy jadący w stronę Krynicy-Zdroju bądź jadący w stronę Nowego Sącza także muszą liczyć się z utrudnieniami.

📢 Na Sądecczyźnie powstanie niesamowite miejsce z ogromnym potencjałem turystycznym. Jest pozwolenie na budowę nowej platformy widokowej

To będzie kolejne miejsce na Sądecczyźnie, która ma szansę stać się turystycznym hitem w regionie. Gmina Stary Sącz otrzymał pozwolenie na budowę nowej platformy widokowej, która ma powstać w miejscowości Przysietnica już w przyszłym roku.

📢 Tutaj rządziły kobiety. W Space Club Czchowie odbyło się "Ladies night", na każdą panią w szpilkach czekały niespodzianki. Zobacz zdjęcia

Impreza w Space Club w Czchowie. Klubem w ubiegły weekend rządziły kobiety! Każda pani w szpilkach otrzymała gratis na barze. Jak zawsze nie zabrakło muzyki dla każdego. Trzypoziomowy klub dostarcza rozrywki od lat i cieszy się dużą popularnością nawet wśród sądeczan, którzy chętnie odwiedzają to miejsce. Zagrały dwa zespoły muzyczne Konrad.K i Rakeface, a za konsolą stanęli Marius i Pavlo. Zobacz zdjęcia z ostatniej imprezy.

📢 Bajkowe przedszkole w Rytrze już otwarte. W nowoczesnym budynku są miejsca dla setki dzieci

Rytro ma nowe przedszkole. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 4 765 000 złotych w gminie powstał budynek, który od kilku dni wypełnił się dziećmi. Wybudowanie nowej placówki edukacyjnej umożliwi władzom gminy przeniesienie uczniów starszych klas z budynku po gimnazjum do szkoły. Docelowo zaś pomieszczenia po gimnazjum zostaną zaadaptowane na urząd gminy.

📢 Ratownicy GOPR ewakuowali dzieci ze schroniska na Przehybie. Łamiące się pod ciężarem śniegu drzewa zerwały linie energetyczne

W czwartek 2 lutego w godzinach popołudniowych ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, przeprowadzili ewakuację 14 osób ze schroniska na Przehybie. W większości były to dzieci wraz z opiekunami - uczestnicy obozu sportowego. Łamiące się pod ciężarem śniegu drzewa zerwały linie energetyczne oraz telefoniczne. Warunki są bardzo ciężkie, ratownicy odradzają górskich wycieczek.

📢 Kraina lodu na Lubaniu. Wieża widokowa wygląda jak igloo. W górach mroźna zima, a trasa tylko dla wprawionych 3.02.2023

Lubań to niezwykle widokowy szczyt w Gorcach, na granicy Beskidu Wyspowego i Pienin. Oferuje fantastyczne widoki o każdej porze roku, szczególne zimą. W górnych partiach Gorców i Beskidu Wyspowe panują bardzo zimowe warunki. Jest dużo śniegu, a odczuwalna temperatura to nawet -15 stopni. Kraina lodu na Lubaniu robi wrażenie.

📢 Studniówki 2023. Piękne pary na studniówkach w Małopolsce, które przyciągały wzrok cz.2

Sezon studniówkowy powoli dobiega końca. Wiele szkół z województwa małopolskiego ma już za sobą te wyjątkowe bale. Przedstawiamy pary maturzystów, które na studniówkach w naszym regionie w tym roku zrobiły największe wrażenie. Zobaczcie drugą część naszej galerii zdjęć. Są zjawiskowe!

📢 Studniówka 2023. Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zatańczyli poloneza z w wicewojewodą Mateuszem Małodzińskim

Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej na swojej studniówce gościli nietypowego gościa. Uczniowie klas czwartych klasy IV zatańczyli tradycyjnego poloneza z wicewojewodą Mateuszem Małodzińskim oraz jego małżonką. To był wyjątkowy wieczór, a impreza trwała do białego rana.

📢 Nowy Sącz/Powiat Nowosądecki. Aktualne oferty pracy w Sądeckim i Powiatowym Urzędzie Pracy

Prezentujemy oferty zatrudnienia z Sądeckiego i Powiatowego Urzędu Pracy na dzień 2 lutego 2023 roku. Kogo poszukują sądeccy pracodawcy i ile są gotowi zapłacić przedstawicielom różnych branż? Na jakie zawody nie ma niestety zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii ofert.

📢 Tinder, sympatia.pl a może Badoo. Najpopularniejsze portale randkowe, na których sądeczanie szukają miłości

Portale randkowe w czasie pandemii zyskały na popularności, ludzie zamknięci w czterech ścianach mieli potrzebę kontaktowania się z innymi. Ze względu na lockdown także randki przeniosły się do sieci. Tam także mieszkańcy Nowego Sącza czy okolicznych miejscowości szukają miłości, szczęścia, rozrywki. Nie raz zdarza się, że internetowe flirty przeradzają się w poważny związek lub przyjaźń na lata. Z jakich portali randkowych korzystają sądeczanie?

📢 Nowy Sącz. Szpital Specjalistyczny zawiesił na miesiąc działalność oddziału dziennego psychiatrycznego

Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu podjął decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania oddziału dziennego psychiatrycznego działającego w Zespole Poradni Specjalistycznych. - Na razie tylko do końca lutego - precyzuje Agnieszka Zelek - Rachtan, rzeczniczka placówki.

📢 Tak prezentuje się nowe rondo w Nowym Sączu. Można przez nie przejechać, ale wykonawca nie dokończył prac w terminie

Kierowcy mogą już korzystać z ronda, które powstało u zbiegu Al. Piłsudskiego z ulicami Kamienną i Prusa w Nowym Sączu. Muszą się jednak wciąż liczyć z niewielkimi utrudnieniami, bo wykonawca inwestycji nie wyrobił się z pracami w zakładanym terminie.

📢 Studniówka 2023. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Co to był za bal w słynnej "Kolejówce"! Mamy zdjęcia

Studniówka 2023. Maturzyści z Zespołu Szkół nr4 w Nowym Sączu bawili się do białego rana na studniówce. W wielkim balu brali udział uczniowie klas 4G oraz 4KL. Ten rozpoczął się tradycyjnym odtańczeniem poloneza. Tegoroczni maturzyści z pewnością na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień. Zobacz zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie