Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku "Rycerzami przyrody i ekologii" [ZDJĘCIA]

OPRAC.: redakcja
Uczniowie w ciągu dwóch lat mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko
Uczniowie w ciągu dwóch lat mieli okazję dowiedzieć się jak dbać o środowisko Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
Uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku w ciągu dwóch lat uczestniczyli w specjalnych lekcjach „Rycerze przyrody i ekologii.” Nauczyciele uświadamiali najmłodszym jak ważne jest dbanie o środowisko dla nich samych, ale też przyszłych pokoleń.

FLESZ - W wodach śródlądowych ubywa tlenu. To niebezpieczne

od 16 lat

Zanieczyszczenie środowiska naturalnego to realne niebezpieczeństwo, które wpływa negatywnie na funkcjonowanie człowieka, to główne założenia projektu. Nauczyciele poprzez zabawę, wycieczki, konkursy chcieli dotrzeć do najmłodszych i sprawić, aby stali się "rycerzami" ekologii i przyrody.

Działania podejmowane w trakcie realizacji innowacji miały wzmacniać w najmłodszych przeświadczenie, że to od nich zależy, czy następne pokolenia będą miały szansę korzystać z naturalnych zasobów środowiska, w przystępny sposób przybliżyć dzieciom świat przyrody, uświadomić, że są jej częścią oraz uwrażliwić na przejawy degradacji środowiska i rozwijać postawy proekologiczne. Zadania realizowane były systematycznie, zgodnie z założeniami przyjętymi
w planie.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem zbierali plastikowe zakrętki, elektrośmieci czy makulaturę. Dużą atrakcją były warsztaty edukacyjne w Ogrodach Doświadczeń w Krakowie oraz poznawanie praw fizyki i chemii demonstrowane przez animatorów z Małopolskiego Centrum Nauki „Cogiteon”.

W ramach projektu ” Edukacja Ekologiczna w zakresie gospodarki odpadami wśród dzieci z terenu Gminy Łącko” uczniowie brali udział w zajęciach dotyczących prawidłowej segregacji odpadów. Przeprowadzono wiele eksperymentów i doświadczeń dotyczących wody i powietrza.

Niezapomniane wrażenia wywarły wycieczki do Pienińskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzieci miały możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin i zwierząt, również tych zagrożonych wyginięciem oraz podziwiania pięknych krajobrazów. Odbyły się także ciekawe spotkania z pracownikami Nadleśnictwa w Starym Sączu i w Rytrze, w trakcie których poruszany był temat fauny i flory w lesie.

Stworzyli z odpadów ubrania i zabawki

Dzieci pogłębiały wiedze na temat roli pszczół podczas pobytu w Gospodarstwie Pasiecznym w Stróżach. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością tworząc zabawki, gadżety, modne stroje z odpadów oraz przygotowując plakaty i gry o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Prawidłowych postaw proekologicznych uczono się również podczas spotkań z przedstawicielami Empolu i pracownikami Zakładu Komunalnego.

Wkład w poszerzenie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej miały również konkursy gminne i szkolne, plastyczne i edukacyjne, akademie i happeningi z okazji Dnia Ziemi, powitania wiosny, akcje „Sprzątanie świata”, „Magiczne drzewo Słodziaków”, „Pusty tusz do paki wrzuć i dokarmiaj zwierzaki” oraz liczne wycieczki do lasu, na łąkę, nad rzekę.

- Realizacja innowacyjnego programu rozwinęła u uczniów postawy proekologiczne, przybliżyła świat przyrody i uświadomiła, że nawet mały człowiek jest jej integralną częścią. Wzbudziła też poczucie odpowiedzialności za swoje postępowanie i co najważniejsze przypomniała, że o planetę Ziemię musimy wszyscy dbać, aby następne pokolenia mogły żyć w czystym otoczeniu i miały szansę podziwiać jej piękno. Dzięki zaangażowaniu i elementom zabawy, uczestnicy innowacji mieli okazję  głębiej zastanowić się nad  codziennymi wyborami, a także przyswoić sobie cenną wiedzę z zakresu ekologii i gospodarki odpadami - mówią nauczyciele klas I-III z Łącka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto