W Starym Sączu pojawi się nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Gmina od lat inwestuje w trasy rowerowe

Janusz Bobrek
Janusz Bobrek
Rafał Kamieński / UM Stary Sącz
Udostępnij:
Gmina Stary Sącz inwestuje w budowę nowych ścieżek pieszo-rowerowych. Kolejna o długości 1,5 km powstanie na odcinku od nowego cmentarza w kierunku os. Lipie. - Mamy ponad 10 km ścieżek w samym mieście, do tego starosądeckie część trasy Euro Velo 11 i Velo Dunajec czy Miejska Góra to już pokaźny „rowerowy kapitał” - zaznacza burmistrz Jacek Lelek.

FLESZ - Wyższe mandaty działają. Kierowcy jeżdżą wolniej

Budowa ścieżki będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tzw. tarczy górskiej dla samorządów. Z tarczy górskiej zaplanowano również budowę punktu obsługi rowerzystów w Gołkowicach i rozbudowę przystani rowerowej w Barcicach.

– Od dawna inwestujemy w trasy i ścieżki rowerowe i to są kolejne elementy naszej rowerowej strategii, pozytywnie odbieranej przez mieszkańców i turystów – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Mieszkańcy naszej gminy i Sądecczyzny chyba od lat żadnej atrakcji tak entuzjastycznie nie przyjęli jak ścieżek rowerowych. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze sporo do zrobienia, ale cały czas pracujemy, żeby ta infrastruktura była jak najbardziej kompletna, spójna i bezpieczna. Widać, ze mieszkańcy, bo przecież to w głównej mierze dla nich jest budowane, chętnie z tej infrastruktury korzystają.

Starosądecki odcinek trasy Velo Dunajec jest jeszcze niekompletny, między innym i ze względu na prace kanalizacyjne, które gmina ze zrozumiałych względów chce zakończyć przed położeniem nawierzchni na drodze, gdzie będzie przebiegać trasa.

O ile trasy Velo Dunajec i Euro Velo 11 buduje Wojewódzki Zarząd Dróg, to gmina partycypuje w kosztach przedsięwzięcia. W rok 2020 udzieliła Województwu Małopolskiemu dofinansowania w wysokości 160 tys. zł do rozbudowy drogi gminnej w Gołkowicach Dolnych w ramach budowy trasy rowerowej Velo Dunajec.
Ścieżki rowerowe w gminie Stary Sącz (przybliżone długości) w Strefie Aktywności Gospodarczej (400 m), ul. Piłsudskiego (1300 m), ul. Topolowa (400 m), ul. Węgierska (1700 m), ul. Witosa (1100 m), od ul. Lipskiej do Moszczenicy (670 m), ul. Papieska (880 m), Trakt św. Kingi 850 m, ul. Jana Pawła II 1300 m, ul. Mickiewicza (kontrapas) 550 m, ul. Wielki Wygon 1400 m. Razem to 10,5 km, a do tego dochodzą odcinki Euro Velo 11 – 10,5 km i Velo Dunajec 13 km oraz trasy biegowo-rowerowe Miejska Góra 5,5 km.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie