Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wandale uszkodzili billboardy nawołujące do zmiany władzy w Chełmcu. Uda się ustalić sprawców?

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Wandale zniszczyli plakaty i billboardy kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy Chełmiec”
Wandale zniszczyli plakaty i billboardy kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy Chełmiec” Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy Chełmiec”
Nieznani sprawcy z poniedziałku na wtorek na terenie Małej Wsi i Świniarska uszkodzili w sumie cztery banery i billboardy należące do Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”. Wandalom prawdopodobnie nie spodobała się treść ogłoszeń, które nawołują po 17 latach do zmiany władzy w gminie. Sprawa została zgłoszona Policji.

Na terenie gminy Chełmiec nastał gorący wyborczy czas. Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy Chełmiec” prowadzi kampanię społeczną „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”. Działacze stowarzyszenia chcą, po 17 latach rządów Bernarda Stawiarskiego, zmian na stanowisku wójta. Kolportowane są ulotki i plakaty, a na terenie całej gminy rozwieszone zostały banery oraz bilbordy promujące akcję.

W nocy z 26 na 27 lutego nieznany sprawca lub sprawcy zdewastowali część materiałów promocyjnych. Sprawa została zgłoszona.

- Sądecka Policja we wtorek, 27 lutego otrzymała zgłoszenie, że w okresie od 26 do 27 lutego br. w miejscowości Świniarsko i Mała Wieś nieznany sprawca uszkodził cztery banery i billboardy należące do jednego ze Stowarzyszeń na Sądecczyźnie – potwierdza kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Obecnie w tej sprawie trwają są czynności, mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców tego czynu.

Jak informuje w przesłanym do nas oświadczeniu Zarząd Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”, przestępstwo zostało zakwalifikowane do artykułu 288 Kodeksu Karnego. Mówi on, że „Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Stowarzyszenie swoje straty wyceniło na około 3 tys. zł.

We wtorek policjanci prowadzili działania operacyjne w Świniarsku i w Małej Wsi. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, pozyskano nagrania z monitoringu i inne materiały, które mogą doprowadzić do sprawcy lub sprawców wandalizmu.

- Komuś nie zależy na zmianach w gminie Chełmiec. Ewidentnie była to zorganizowana akcja. Ktoś wiedział, gdzie usytuowane są banery i billboardy. Tutaj nie ma przypadku. Musiał to byś ktoś, komu zmiana wójta i nowe władze w gminie nie pasują – uważa Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”. - Takich osób, i środowisk uzależnionych od obecnego wójta jest całe mnóstwo. Takie akty wandalizmu tym bardziej motywują mnie do wytężonej pracy. Wyczuwam strach w obozie rządzących. Kto niszczy i sieje destrukcję przeważnie motywowany jest strachem przed zmianami.

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wandale uszkodzili billboardy nawołujące do zmiany władzy w Chełmcu. Uda się ustalić sprawców? - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto