Wisła Kraków zawitała na jubileusz do Gorlic i rozbiła Glinika [ZDJĘCIA]

Remigiusz Szurek
Piłkarze Wisły Kraków, aktualnie 13. ekipa rozgrywek PKO Ekstraklasy, nie miała najmniejszych problemów z rozgromieniem Glinika Gorlice, jak na razie 7. zespołu czwartej ligi grupy małopolskiej wschodniej. Potyczka odbywała się w ramach obchodów jubileuszu 100 lecia klubu z miasta nad Ropą.

Dopisali kibice, których zjawiło się przy Sienkiewicza ok. 1500, a wedle nieoficjalnych wyliczeń nawet o kilkuset więcej (bilety kosztowały po 20 zł i zawierały opcję poczęstunku w postaci kiełbaski z grilla). O ile „Biała Gwiazda” wygrała przekonująco i przeważała właściwie przez całe zawody, o tyle w pierwszej połowie zmarnowała kilka sytuacji i prowadziła skromnie, bo 2:0. Ogółem trzy gole na swoim koncie zapisał Krystian Wachowiak, bramkarza gorliczan pokonywali również Michal Skvarka, Serafin Szota i Przemysław Zdybowicz. Mecz mógł się podobać, a i gospodarze mieli kilka okazji na honorowe trafienie. W Gorlicach gościli też współwłaściciele Wisły Jakub Błaszczykowski i Jarosław Królewski oraz prezes Dawid Błaszczykowski, który w przerwie spotkania wymienił się okolicznościowymi koszulkami z prezesem gorliczan Pawłem Szarowiczem.