MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Znowu zakwitną "Pola Nadziei 2024" dla Sądeckiego Hospicjum. Żonkil za datki na funkcjonowanie placówki to już tradycja na Sądecczyźnie

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
W najbliższą niedzielę rusza akcja dla Sądeckiego Hospicjum - Pola Nadziei 2024
W najbliższą niedzielę rusza akcja dla Sądeckiego Hospicjum - Pola Nadziei 2024 Damian Radziak zdjęcia z 2023 roku
W niedzielę 14 kwietnia pod kościołami w Nowym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Królowej Górnej, Króżlowej, Podolu-Górowej i po raz pierwszy w Marcinkowicach wolontariusze będą zbierali datki, rozdając za nie żonkile – symbole opieki hospicyjnej. Organizatorzy z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” zachęcają do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Pola Nadziei 2024 dla Sądeckiego Hospicjum

Coroczna akcja „Między ziemią, a niebem kwitną pola nadziei” ma pomóc w zebraniu środków na funkcjonowania, ale też w przyszłości rozbudowy hospicjum. W zeszłym roku padł absolutny rekord, do puszek udało się zebrać blisko 150 tys. zł. W tym roku akcja powiększyła się o dodatkową miejscowość więc może być jeszcze lepiej.

Ponad stu wolontariuszy w tym harcerze czy uczniowie z sądeckich szkół będą kwestować na rzecz chorych z placówki w Nowym Sączu. Za każdy datek wrzucony do puszki będą wręczali żonkile.

Sądeckie Hospicjum działa pod 2012 roku. Świadczona jest w nim bezpłatna opieka medyczna, pielęgnacyjna, duchowa, psychologiczna i fizjoterapeutyczna, dlatego tego typu akcje są dla placówki ogromnym wsparciem.

Wspierają hospicjum od lat

Sądeckie Hospicjum cały czas potrzebuje wsparcia a dzięki ludziom dobrego serca może funkcjonować i nieść pomoc. Towarzystwo co roku organizuje zbiórkę datków na rzecz swoich podopiecznych pod hasłem "Pola nadziei”. Wolontariusze w zamian za datki wrzucane do puszek rozdając żonkile, które pochodzą od darczyńców, szczególnie rodziny z Rożnowa.

Placówka może także liczyć na Mateusza Ziółko, który został twarzą Sądeckiego Hospicjum. Mieszkający w Nowym Sączu popularny piosenkarz zachęcający do przekazania 1,5 procenta podatku na rzecz placówki, która świadczy bezpłatną opiekę dla osób nieuleczalnie chorych.

Chcąc oddać 1,5 proc. swojego podatku na rzecz Sądeckiego Hospicjum, wypełniając zeznanie podatkowe (PIT) należy w odpowiednią rubrykę wpisać numer KRS 0000039177.

Fundacja Róża z mikołajkową wizytą w oddziale dziecięcym gorlickiego szpitala. To dla maluchów wsparcie w chorobie i powrocie do zdrowia

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Znowu zakwitną "Pola Nadziei 2024" dla Sądeckiego Hospicjum. Żonkil za datki na funkcjonowanie placówki to już tradycja na Sądecczyźnie - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto