Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gala Noworoczna 2024 w Marcinkowicach. Musical, film, operetka w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Damian Radziak zdjęcie ilustracyjne
Gala Noworoczna to pierwszy tego typu koncert organizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Odbędzie się 3 lutego 2024 r. w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach o godzinie 17:00. W programie utwory muzyki filmowej, operetkowej i musical. "Gazeta Krakowska" objęła wydarzenie swoim patronatem.

Wykonawcą jest Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentuje utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze będą towarzyszyć soliści. Galę poprowadzi Stefan Münch.

Wykonawcy:

  • - Iwona CHRUŚLICKA – sopran
  • - Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC – sopran
  • - Stanisław DUDA - baryton
  • - Tomasz JAROSZ - wokal

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Gala Noworoczna 2024 w Marcinkowicach. Musical, film, operetka w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej
mat. prasowe

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych krajowych oraz międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Bierze czynny udział w najważniejszych wydarzeniach artystycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne.

Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto