Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Minister kultury Piotr Gliński z wizytą na Sądecczyźnie. Pochwalił piękną bibliotekę w Przysietnicy. Rozpoznali go... rowerzyści

Remigiusz Szurek
Remigiusz Szurek
Przyjazd ministra Glińskiego spotkał się z pozytywnym odbiorem sądeczan
Przyjazd ministra Glińskiego spotkał się z pozytywnym odbiorem sądeczan archiwum Remigiusz Szurek
W czwartek Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński gościł na Sądecczyźnie. Wicepremier prócz udziału na uroczystym otwarciu siedziby sądeckiego oddziału Archiwum Narodowego w Krakowie wybrał się m.in. do Starego Sącza.

Tam odwiedził nowoczesną, oddaną do użytku w czerwcu 2021 roku Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha - filię w Przysietnicy, następnie złożył wizytę w Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu (nieco wcześniej spotkał grupkę rowerzystów, którzy zachęcali go do poznawania Sądecczyzny), a na koniec wybrał się do pięknie odremontowanej Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

- Takie miejsca pełnią rolę małych domów kultury. Są wielofunkcyjne, a w małych miejscowościach są szalenie cennymi instytucjami dlatego tak bardzo staramy się budować coraz więcej tego rodzaju domów kultury. To coś więcej niż biblioteki – mówi dziennikarzom minister Gliński w trakcie odwiedzin filii biblioteki w Przysietnicy, wybudowanej za ponad 3,6 mln zł (część to środki unijne, a część dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Jak dodał, przysietnicka filia oferuje czytelnikom wyjątkową przestrzeń.

- Jest nowocześnie, przestronnie i przyjemnie. W ostatnim czasie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w całym kraju zrealizowaliśmy 303 inwestycje. To miejsce jest naprawdę imponujące i będzie służyło mieszkańcom przez długie lata – zauważył.

Po wizycie na Sądecczyźnie Piotr Gliński udał się w podróż na Ziemię Limanowską – złożył wizytę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej, a następnie wziął udział w wernisażu wystawy „Matejko. Malarz i historia” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Trwa budowa stadionu Sandecji. Zraszanie murawy, nowe krzesełka

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto