Nowy Sącz. Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ukończył ekstremalny Łemkowyna Ultra Trail

Tatiana Biela
Krzysztof Kosecki trenuje biegi od sześciu lat. Przygodę z tym sportem rozpoczął przygotowując się do rekrutacji w szeregi Straży Granicznej arch. KaOSG Nowy Sącz
Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ukończył jeden z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce. Pokonanie trasy z Krynicy - Zdroju do Komańczy zajęło mł. chor. SG Krzysztofowi Koseckiemu blisko dobę. - Musiał wykazać się wyjątkową odpornością fizyczną i psychiczną - mówi chor. SG Michał Tokarczyk, z zespołu prasowego KaOSG.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Łemkowyna Ultra Trail to jeden z najtrudniejszych i najbardziej cenionych górskich biegów w Polsce. Liczy 150 km i wiedzie przez Beskid Sądecki, Beskid Niski do Bieszczadów (czyli tereny zamieszkałe niegdyś przez Łemków). W miniony weekend odbyła się jego ósma edycja zaś na starcie stanęło blisko 300 zawodników reprezentujących 14 różnych krajów.

- Wyzwanie podjął również mł. chor. SG Krzysztof Kosecki z Wydziału Łączności i Informatyki KaOSG, dla którego był to biegowy debiut na tak długim dystansie - mówi Michał Tokarczyk.

Dodaje, że niskie temperatury, ciemność, deszcz, błoto oraz wymagania terenowe jakie postawił uczestnikom biegu Główny Szlak Beskidzki sprawiły, że do mety nie dotarł aż co trzeci zawodnik.

Krzysztofowi Koseckiemu udało się dobiec do mety, zaś wspomniany dystans 150 km z sumą przewyższeń sięgającą blisko 6 tys. metrów pokonał w czasie 22 godzin i 43 minut.

- Pozwoliło mu to na zajęcie 27 miejsca w klasyfikacji OPEN - informuje Michał Tokarczyk.

Strażnik graniczny z Nowego Sącza reprezentował podczas rywalizacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Służy on w jej szeregach od sześciu lat, zaś że przygodę z bieganiem rozpoczął przygotowując się do rekrutacji w szeregi pograniczników.

Cerkiew w Dubnie została zbudowana w 1863. Niegdyś greckokatolicka, obecnie mieści się w niej kościół filialny parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Muszynie

Leluchów i Dubne. Jesień na Sądecczyźnie zachwyca kolorami i...

Niebezpieczna moda na jedzenie muchomorów

od 16 lat

Pobierz

Jak korzysltać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.