Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Sądeckie Pogotowie Ratunkowe zakończyło remonty za miliony złotych. Co się zmieniło?

Tatiana Biela
Tatiana Biela
Prace to element programu naprawczego wdrożonego w 2019 roku  przez Bożenę Hudzik, dyrektor pogotowia
Prace to element programu naprawczego wdrożonego w 2019 roku przez Bożenę Hudzik, dyrektor pogotowia arch. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
Sądeckie Pogotowie Ratunkowe zakończyło właśnie remont budynku, w którym znajdowały się garaże samochodowe dla karetek, myjnia samochodowa oraz biura. - Wszystko było zdewastowane - mówi Bożena Chudzik, dyrektor SPR. Inwestycja objęła także wymianę starego i zniszczonego ogrodzenia na nowoczesne i funkcjonalne.

Przedsięwzięcie pochłonęło milion złotych, zaś środki te pochodziły z budżetu pogotowia

- Co roku remontujemy zaniedbane od lat budynki znajdujące się na terenie naszej bazy. Dwa lata temu został wyremontowany pierwszy duży budynek garażowy za 200 tysięcy złotych, a w ubiegłym roku wyremontowano część kolejnego budynku, w którym znajdowały się między innymi stare instalacje, a ściany i podłogi były zdewastowane. Dach również nie był w najlepszym stanie. Te roboty pochłonęły kolejne 330 tysięcy złotych - wylicza Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki.

Zakończony właśnie remont dotyczył budynku, w którym znajdowały się m.in. myjnia samochodowa dla karetek, garaż dla kilku ambulansów, biura, archiwum oraz komora do dekontaminacji po wyjazdach covidowych. Wymieniono również ogrodzenie i bramy wjazdowe na teren pogotowia.

Jak zaznacza Marek Kwiatkowski wszystkie modernizacje prowadzone były w ramach programu naprawczego wdrożonego w 2019 roku przez Bożenę Chudzik, obecną dyrektor pogotowia, która zastąpiła na tym stanowisku zwolnionego dyscyplinarnie Józefa Zygmunta.

Co z remontem placu manewrowego w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym?

Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy zostanie wyremontowany plac manewrowy, którego nawierzchnia nie była wymieniana od kilkudziesięciu lat. Ponieważ wyrokiem sądu SPR musi zapłacić ZUS ponad 2 mln zaległych składek pracowników zatrudnionych przez firmę zewnętrzną współpracującą z pogotowiem (nie były one odprowadzane za poprzedniego dyrektora placówki), inwestycja ta stoi pod znakiem zapytania.

- Będziemy się starać uzyskać dofinansowanie zewnętrzne na ten cel, ale nie wiadomo, czy nam się uda - wyjaśnia Bożena Chudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Góra Kicarz to atrakcyjne miejsce do uprawiania różnych form turystyki. Znajduje się w południowo -zachodnim paśmie Jaworzyny Krynickiej i wznosi się na 704 m n.p.m.

Piwniczna-Zdrój. Gmina stawia na rozwój turystyki. Będą nowe...

Dlaczego jesienią tak często chorujemy?

od 16 lat

Pobierz

Jak korzysltać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto