Tygodniowy przegląd prasy 2.10.2022: Nowy Sącz, 25.09-1.10.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Nowego Sącza

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.09 a 1.10.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pociąg retro znów na torach! To wyjątkowa okazja na piękną podróż. Zdjęcia mówią same za siebie”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 2.10.2022. 25.09 - 1.10.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pociąg retro znów na torach! To wyjątkowa okazja na piękną podróż. Zdjęcia mówią same za siebie

To nie lada gratka dla wszystkich fanów kolei czy tak modnego w ostatnim czasie stylu retro. Ten weekend jest świetną okazją do spotkania prawdziwej perełki – zabytkowego parowozu ze stylowymi wagonami. W sobotę punktualnie o godz. 9 zabytkowy skład wyruszył z dworca w Nowym Sączu przez wyjątkową Dolinę Popradu do Muszyny.

📢 Boks. Łukasz Pławecki wygrał przez TKO. Gorąco po walce! Jego rywal, Mateusz Lis, się ośmieszył. „Boom Boom” komentuje

Niecodzienny przebieg miały pierwsze minuty po walce Łukasza „Boom Booma” Pławeckiego z Mateuszem Lisem z Poznania zakontraktowanej na osiem rund na Gali Babilon Boxing Show w Bielsku-Białej.

📢 Groźny wypadek na Pogórzu Rożnowsko - Ciężkowickim. Dwa auta rozbite. Dwie osoby w szpitalu

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala z miejsca zderzenia dwóch samochodów osobowych na Pogórzu Rożnowsko- Ciężkowickim w miejscowości Bukowiec w gminie Korzenna. Wypadek wydarzył się po południu w ostatnim dniu września.

Tygodniowa prasówka 2.10.2022: 25.09-1.10.2022 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Stary Sącz. Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Sądecczyźnie. Razem z leśnikami, parlamentarzystami i dziećmi posadził cisowy las

Mimo deszczowej aury w lasach należących do Nadleśnictwa Stary Sącz zgromadziły się w piątek (30 września) setki osób, które wzięli czynny udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Z tej okazji Ziemie Sądecką odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Leśnicy, parlamentarzyści z Sądecczyzny, harcerze, ale także dzieci i i młodzież razem z prezydentem w strugach deszczu posadzili cisowy las.

📢 Balice. "Żegnaj Andrzeju, służba zdana..." Pogrzeb strażaka, który zginął w akcji. Trumnę z biało-czerwoną flagą prowadzono w asyście straży

Tłumy strażaków, VIP-ów oraz mieszkańców Balic i okolicy żegnały zmarłego podczas akcji strażaka Andrzeja Puskarza z OSP Balice. Trumnę okryto biało-czerwoną flagą. Pogrzeb miał charakter uroczystości państwowych z udziałem przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz kierownictwa Komendy Głównej PSP i strażaków z całej Polski, a szczególnie liczne delegacje z jednostek OSP.

📢 Nowy Sącz. Otwarcie sklepu Dealz w Galerii Trzy Korony. To już drugi sklep brytyjskiej marki w mieście

Brytyjska sieć "Dealz" otworzyła drugi sklep w Nowym Sączu, ten znajduje się w Galerii Trzy Korony na poziomie - 2. Powierzchnia po E.Leclerc została podzielona, część z niej zajął wspomniany market. To już drugi sklep tej sieci w Nowym Sączu.

📢 Piwniczna. Zginął w Tatrach. Śp. ksiądz Jaromir Buczak będzie miał pomnik na symbolicznym cmentarzu ludzi gór- Jackowej Pościeli

Śp. ks. Jaromir Buczak zginął w Tatrach podczas zejścia ze szczytu Rysów w 2020 roku. Wikariusza opłakiwało wiele osób, szczególnie parafianie z Trzciany oraz Podegrodzia, gdzie pełnił posługę. Teraz uczczą jego pamięć pomnikiem, który stanął na symbolicznym cmentarzu ludzi gór, nazwany Jackową Pościelą- Miejscem Pamięci w Piwnicznej Zdroju.

📢 Nowy Sącz. Rewitalizacja Parku Strzeleckiego z prestiżową nagrodą "Budowa Roku 2021". Metamorfoza tego miejsca została doceniona

Park Strzelecki wraz z amfiteatrem przeszedł totalną metamorfozę. Rewitalizacja tego miejsca została doceniona w prestiżowym konkursie architektonicznym "Budowa Roku". Wykonawca inwestycji, sądecka firma Erbet został nagrodzony w konkursie z trzydziestoletnią tradycją. Organizatorami są Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

📢 Nowy Sącz. Miasto zamierza wyremontować ul. Śniadeckich. Prace mają ruszyć pod koniec października. Zobacz zdjęcia

Prawdopodobnie już pod koniec października ruszy długo oczekiwany remont ul. Śniadeckich, czyli jednej z najbardziej zniszczonych arterii w Nowym Sączu. - To będzie kompleksowa modernizacja, która ma rozwiązać problem tej ulicy na wiele lat - zapowiada prezydent Ludomir Handzel. Prace remontowe pochłoną około 3,5 mln zł.

📢 Boks. Łukasz „Boom Boom” Pławecki wyjdzie dziś do ringu. To niejedyny sądecki akcent, debiut zanotuje Gabriela Migda! Transmisja TV

Oczy fanów sportów walki z Nowego Sącza będą dziś zwrócone na Bielsko-Białą. To właśnie tam na Gali Babilon Boxing Show zaprezentuje się sądecki pięściarz, wcześniej mistrz kickboxingu, Łukasz Pławecki (Halny). Prócz niego wystąpi inna reprezentantka miasta nad Dunajcem, Gabriela Migda z KS Akademickiego Evan Nowy Sącz. Dla 18-latki będzie to debiut na zawodowym ringu! Transmisja na żywo na kanale SuperPolsat od godz. 20.

📢 Góral molestował dziewczynki na Podhalu. Prokurator teraz chce wyższej kary 6 lat odsiadki dla „seksualnego drapieżnika”

Cztery dziewczynki w wieku 12-15 lat padły ofiarą górala, który molestował je w niedużej miejscowości na Podhalu. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu skazał go za to na półtora roku więzienia. W złożonej apelacji nowotarska prokuratura chce dla mężczyzny wyższej kary, bo 6 lat odsiadki. Sąd Apelacyjny zajmie się sprawą w październiku.

📢 Rytro zainwestuje w poprawę jakości powietrza. Prawie 500 tys. zł na ograniczenie niskiej emisji trafiło do samorządu

Ponad 480 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego zostanie przeznaczonych na ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń w Rytrze. Gmina podpisała już umowę, a za pozyskane środki wymienionych zostanie między innymi kilkadziesiąt pieców wraz z przystosowaniem instalacji do nowych źródeł ciepła.

📢 Stary Sącz. Wracali z próbnej matury i zobaczyli wypadek. Od razu ruszyli na ratunek. Bohaterska postawa uczniów starosądeckiego liceum

Do wypadku doszło 28 września. W Starym Sączu zderzył się samochód osobowy VW z zaparkowanym Oplem. W samochodzie znajdowała się jedna osoba, której na pomoc ruszyli świadkowie wydarzenia - Maria Tokarczyk, Dawid Bober i Jakub Hybel z klasy 4a Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, zabezpieczyli teren i poinformowali odpowiednie służby.

📢 Chełmiec. Prace w Astro Centrum na ostatniej prostej. Na kręgle, bilard, obiad czy kawę będzie można się tam wybrać jeszcze w tym roku

Wkrótce zakończą się prace związane z adaptacją niewykończonych dotychczas pomieszczeń w budynku Astro Centrum w Chełmcu. Jak zapowiada wójt Bernard Stawiarski, z kręgielni, hotelu, restauracji i sal wystawienniczych będzie można korzystać jeszcze przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

📢 Chełmiec. Medale, prezenty, gratulacje i wspólne biesiadowanie z okazji złotych, diamentowych, żelaznych i kamiennych godów

Aż 60 par z gminy Chełmiec świętowało swoje jubileusze małżeńskie. Najpierw w ich intencji odprawiona została msza święta w kościele w Niskowej. Natomiast w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych posypały się gratulacje, medale i prezenty.

📢 Gdzie się bawić? Kulturalny weekend w Nowym Sączu, Sądecczyźnie i Ziemi Limanowskiej

Od piątku do niedzieli (30 września – 2 października) czeka nas sporo wydarzeń kulturalnych i imprez rozrywkowych. Weekend upłynie pod znakiem spektakli teatralnych, koncertów, a nawet czeka nas uroczysta przysięga żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Limanowej. Szczegóły w galerii.

📢 Muszyna w jesiennej odsłonie. Są złote liście, poranne mgły i ośnieżone Tatry

Na Sądecczyźnie na dobre zawitała już jesień. Jak na dłoni widać to w Muszynie, która pożegnała się z latem i powitała nową porę roku. Pojawiły się już poranne mgły, żółte i czerwone liście, a przy dobrej widoczności z niektórych miejsc można dostrzec w oddali ośnieżone Tatry. To doskonała okazja, aby odwiedzać to miejsce i wybrać się na jesienny spacer - szczególnie, kiedy świeci słonce. Z aparatem fotograficzny odwiedzili uzdrowisko znani fotografowie. Zobaczcie, jak wygląda Muszyna w jesiennej odsłonie.

📢 Muszyna. Ostatni rok szkolny działalności Liceum Ogólnokształcącego? Nie ma chętnych do nauki w tej szkole

Od trzech lat nie udało się utworzyć nowej klasy w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Muszynie. Szkołę, którą prowadzi Powiat Nowosądecki, chciano zlikwidować już w tym roku, ale radni powiatowi nie wrazili na to zgody. Wszystko wskazuje jednak na to, że placówka zostanie zamknięta.

📢 To była ostatnia Pannonica w Barcicach. Festiwal pożegnał się z "krzakami nad Popradem"

Pannonica to największa w naszym kraju impreza promująca kulturę bałkańską i węgierską. Z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy gości z całej Polski. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpiła plejada gwiazd - łącznie dziesięć zespołów. Jak się okazuje to była ostatnia edycja festiwalu w Barcicach.

📢 Zderzenie dwóch samochodów osobowych zablokowało drogę krajowa nr 75 pod Nowym Sączem

Dwa samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Wielogłowy blokując przejazd drogą krajową nr 75, która jest głównym traktem łączącym Nowy Sącz z Krakowem i Tarnowem. Na pomoc pospieszyli strażacy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie