Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Lekcje o klimacie w sądeckich szkołach. To postulat młodych aktywistów. Zbierają podpisy pod petycją

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Zdjęcia z strajku zorganizowanego w 2019 przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu.
Zdjęcia z strajku zorganizowanego w 2019 przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Nowym Sączu. Klaudia Kulak
Aktywiści z Nowego Sącza domagają się lekcji o klimacie w szkołach. Ich zdaniem jest to konieczne, aby budować wśród młodych ludzi świadomość zmian klimatycznych oraz tego w jaki sposób im zapobiegać. Rozpoczęli już zbiórkę podpisów pod petycją.

FLESZ - Polskie mieszkania w ogonie Europy?

Młodzi aktywiści działający w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym mają na swoim koncie już wiele ciekawych akcji, które odbiły się szerokim echem w całym mieście. Manifestacje proekologiczne, które organizowali jeszcze przed pandemią przyciągały na sądeckie planty tłumy młodzieży.

Udało się im również zorganizować szereg ciekawych akcji proekologicznych w ramach których w mieście pojawiło się więcej zieleni. Dzięki składanym do Budżetu Obywatelskiego projektom udało się im wyposażyć Szkołę Podstawową nr 3 w panele fotowoltaiczne. W tym roku dzięki ich staraniom na osiedlu Barskie wyrośnie również kwietna łąka.

Tym razem w ramach ogólnopolskiej akcji opatrzonej tytułem #TakDlaEdukacjiKlimatycznej postanowili zorganizować zbiórkę podpisów pod petycją. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę prowadzenia w szkołach rzetelnej edukacji klimatycznej – opartej na danych naukowych.

-Chcielibyśmy, żeby informacja o tym, że jest potrzeba edukacji ekologicznej w szkołach została usłyszana. Rozpropagowanie na temat zmian klimatu i zagrożeń ekologicznych jest jednym z największych wyzwań naszych czasów- mówi Mikołaj Gumulski z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Nowym Sączu

Ewentualne wprowadzenie lekcji miałoby odbyć się porozumienia z innymi organizacjami. Chodziłoby o wprowadzenie konkretnych lekcji lub uzupełnienie o treści związane z klimatem podstawy programowej.

-Wciąż zbyt mało wiemy na temat przyczyn i skutków zmian klimatycznych. Jako młodzi ludzie myślimy o swojej przyszłości, ale obecnie robimy to na podstawie zupełnie nieaktualnych informacji. A to od nas zelży jak będzie wyglądać przyszłość- dodaje Gumulski

Zdaniem przedstawicieli Młodzieżowego Strajku Klimatycznego z Nowego Sącza edukacja klimatyczna mogłaby być szansą na nadanie odpowiedniego tempa zmianom w zachowaniu ludzi, co ich zdaniem może zapobiec katastrofie ekologicznej.

Pod petycją w tej sprawie w Nowym Sączu udało się zebrać już około 10 tysięcy podpisów i zwolenników tego pomysł ciągle przybywa. Petycję wraz z informacją o liczbie zebranych podpisów zostanie przekazana do Prezesa Rady Ministrów.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłaatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto